numberEğitimden ve kariyerden önce beni bir anneyim. İlkokul çağında bir kızım var ve benim için onun dışındaki her şey ikinci plandadır. Onu hayatımın merkezine koydum ve diğer her şeyi onun etrafında konumlandırdım. İş hayatımı da, kariyerimi de hep ona göre planladım. Bundan da hiçbir zaman pişman olmadım. Onun için bir süre iş hayatından uzak kalmak bana bir kayıp gibi gelmedi. Tam tersine kendime dönmeme ve aslında yoluma nasıl devam etmek istediğime karar vermemi sağladı.

Ben iyi bir öğrenciydim ve bu başarım üniversitede de devam etti. İlkokul ve liseyi İstanbul’da bir özel okulda bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi Reklam ve Halkla İlişkiler bölümüne girmeye hak kazandım. Şanslıydım çünkü bu benim ilk tercihimdi. Oldukça yüksek bir puanla bu bölümde okumaya başladım fakat yinede bir şeylerin eksik kaldığını hissediyordum.

Modaya, güzellik ürünlerine daha doğrusu kadına dair her şeye hep ilgim vardı. Sonra bir arkadaşım madem kendine yeni bir yol daha çizmek istiyorsun, neden sevdiğin alanda yürümüyorsun dedi. Düşündüm çok haklıydı. Yıllarca çalıştığım reklam sektöründen ayrıldım ve yaklaşık 3 yıl önce bu blogu açtım. Yalnız şunu itiraf etmeliyim ki, bu alanda da reklam ve halkla ilişkilerde öğrendiğim birçok bilgi yoluma ışık tuttu. Stratejilerimi ve nasıl ilerlemem gerektiğini öğrendiklerim sayesinde belirledim. Şimdi geriye dönüp baktığımda iyi ki yapmışım diyorum.

Hayatta yaşadığım başardığım ya da başaramadığım her şeyi bir tecrübe olarak gören ve asla dönüp geriye bakmayanlardanım ben. Şimdi bu blogda öğrendiğim tecrübe ettiğim ve kesinlikle uyguladığım her şeyi sizinle paylaşıyorum. Görüyorum ki, bu anlamda yalnız değilim çünkü her kadının hemen hemen güzellik adına dertleri ortaktır ve çözümleri bellidir. Sadece bazılarımız konu hakkında az bilgi sahibiyken bazıları benim gibi araştırmaya ve gözlem yapmaya meraklı olabilir. İşte ben o az bilgi sahibi olan hanımlara daha fazla yardımcı olabiliyorum sanırım.

onuçta hepimizin birbirinden öğrenecek bir şeyleri yok mu? Bence öğrenmenin sınırı yok, tamam ben oldum demenin manası yok. Gelin hep birlikte yeni şeyler keşfedelim.