İnsanın hayatındaki en önemli kırılma noktalarından biri evlendiği gündür. Hele de biz kadınlar bu seremoniyi erkeklere göre daha fazla önemser ve hayati bir mesele haline getiririz. Hatta birçoğumuzun küçük yaşlardan itibaren nasıl bir gelin olmak istediğine dair hayalleri bile vardır. Aslında haksız da sayılmayız. Yani bir insan hayatında kaç kere evlenir ve bu heyecanı yaşar ki? Dolayısı ile o gün geldiğinde her şeyin kusursuz ve tam istediğimiz gibi olmasını arzulamak en doğal hakkımızdır.

İşte düğün için önemli ayrıntılardan hatta belki de en önemlisi olan düğün mekânı üzerine biraz konuşalım. Çünkü düğün mekânı hem sizin karakteriniz hem vizyonunuz hem de nelerden hoşlandığınızla ilgili ipuçları verir. Davetliler mekândan içeri girdiği an gecenin gidişatı ile ilgili bir fikir sahibi olurlar. Eğer gerçekten görkemli bir süsleme onları karşılıyorsa emin olun ki onlar da gecenin tadını doyasıya çıkaracaktır. Peki, siz hiç nasıl bir yerde düğün yapmak istediğinizi düşündünüz mü? Kapalı bir yerde mi? Yoksa açık bir alanda mı? Hatta belki havuz başı bile olabilir? Tabii düğün mekânını belirlerken mevsim şartlarını da göz ardı etmemek gerekir.

Özellikle de tercihinizi açık alanlardan yana kullanacaksanız. Mesela bir kır düğünü hayal ediyorsanız, herhalde bunu kışın ortasında yapmak istemezsiniz? Kapalı ya da açık bir mekân olsa da en önemli ayrıntı süslemelerdir. Örneğin sandalyeler içeri girdiğiniz anda ilk dikkatinizi çeken şey olduğu için, sandalyelerin giydirilmesi önemlidir. Yani göz yoran fazla ışıltılı renkler yerine açık pembe ya da gümüş tonları mekanda daha sofistike bir hava yaratacaktır. Ardından masaların süslemeleri gelir.

Yemekli bir düğün planlıyorsanız, masaların süslemesi daha önemli hale gelir. Bazı çiftler her masanın tam ortasında büyük gösterişli abajurları tercih ederken, bazı çiftler ise mevsim çiçeklerinden hazırlanmış harika buketleri konumlandırmayı seçiyorlar. Hatta belki masaya oturacak kişi sayısına göre misafirlerinize sizi ve o günü hatırlatacak küçük zarif hediyeler bile bırakabilirsiniz. Unutmayın, yaptığınız ya da yapmadığınız her dokunuş sizi yansıtacak ve o özel geceyi unutulmaz kılacaktır.