Kış ayları demek kadınların modanın gerisinde kalmadan ama aynı zamanda da soğuktan etkilenmeden şık olmaya çalışmaları demektir. Evet, kışın çetin şartları bazen biz kadınları şık olmaktan alıkoyabiliyor, konforumuzu her şeyin önüne geçirebiliyoruz. Ancak bu durum aynanın karşısına geçip kendimizi sıradan bulmamızla sona erer. Çünkü biz kadınların genetiği bu şekilde kodlanmıştır.

reg

Her daim güzel, bakımlı görünmek ve yakışanı giymek tek amacımızdır. Tabii bütün bunlar için az da olsa bir moda bilgisine sahip olmak gerekir. Her sezon çıkan koleksiyonları takip edemeseniz bile trend parçalardan haberiniz olsa iyi olur. Kış ayları için de en trend parça nedir diye sorsak elbette ki alınacak cevapların başında palto ve montlar gelir. Özellikle oversize, ekose ve dizlere kadar uzanan palto modelleri bu kışın yeni sezon modelleri arasında yerini alıyor. Üstelik ekosenin her rengi ile tasarlanmış olan kaşmir paltolar kadınların gündüz şıklığını yakalamasına yardımcı oluyor.

Bir de kış aylarında paltoların ya da montların bu denli önemli olmasının temel sebeplerinden biri de en dışta kalan ve sizin moda anlayışınızı gözler önüne seren parça olmasıdır. Hele de kapalı bir mekâna gitmiyor ve paltonuzu çıkarmanız gerekmiyorsa içinize ne giydiğinizin bile pek bir önemi kalmıyor. Yani kombin yapmak için fazla uğraş vermeniz gerekmez. Belki bir tayt ve çizme ile günü kotarabilirsiniz.

Ekoseler hem eğlenceli hem de asil bir görüntü vererek kişiliğinizi yansıtır. Fakat tarzını salaş olarak tanımlayan ve üzerine oturan paltoların aksine geniş kesimli ürünlerden hoşlanan hanımların tercihi ise oversize paltolardan yana oluyor. Son birkaç yıldır her sezon yenilenmiş haliyle karşımıza çıkan bu paltolar kadınların vazgeçilmezleri arasında yerini çoktan aldı bile.
Fakat bu kalıpları tercih eden hanımların proporsiyonlarını da göz önünde bulundurmasında fayda vardır. Örneğin fazla kilonuz olduğunu özellikle de üst bedeninizin daha kalın olduğunu düşüyorsanız oversize modeller çok da sizin kaleminiz olmayabilir. Unutmadan bir de boyunuzla ilgili sıkıntılarınız var ise, bu geniş kalıplı paltolar sizi daha da kısa gösterebilir. Aman dikkat!