bisKadınız ve ayakkabı severiz. Bu suyun berrak olduğu kadar nettir ve inkâr edilemez. Hatta bazı ayakkabı üreticileri yeni koleksiyonlarını hazırlarken “kadınların en yakın arkadaşı ayakkabılarıdır” mantığından yola çıkıyor ve ürünlerini bu anlayışla tasarlıyorlar. Çünkü ayakkabı bir kadının en temel aksesuarıdır ve onu çok şık gösterebileceği gibi günün rüküşü olmasına da sebebiyet verebilir.

Bir kadının şık görünmesi için ille de topuklu giymesine gerek olmadığını düşünenlerdenim. Ancak diğer taraftan da topuklunun kadına ayrı bir hava kattığını inkâr edecek değilim. Mesela son birkaç yıldır her kadının dolabında en az birkaç rengi birden bulunan stilettolardan bahsetmeye ne dersiniz? Stilettonun zarafeti ve kadına kattığı dişilik malum, dolayısı ile plaza kadınları başta olmak üzere çalışan ve giyimine özen gösteren kadınların ilk tercihi bu yönde oluyor.

Topuklu ayakkabıların özellikle de stiletto tarzı gösterişli ayakkabıların sadece özel günlerde ve gecelerde giyildiği tabusu çoktan yıkıldı. Artık stilettolar gündüz şıklığının en önemli tamamlayıcısı haline geldi. Gün içinde toplantıdan toplantıya koşturan, sadece bilgisayar başında çalışarak değil ofis dışına da sık çıkan kadınların şık olmaları gerektiği kadar ayak rahatlığı da son derece önemlidir. İşte kaliteli bir stiletto size bütün bu özellikleri bir arada sunabilir. Kalem elbise ya da etek giydiğinizde cigarette şık bir pantolonu aynı asillikte bir gömlekle kombinlediğinizde altına giyeceğiniz yüksek topuklu bir stiletto ile bir bakanı kendinize bir daha baktırabilirsiniz.

Sonuçta kadınız ve hepimizin bir yerde istediği bu değil mi? Beğenilmek ve dikkat çekmek. Bu ayakkabı modellerinin en güzel yanı da birçok kombinle değerlendirebiliyor olmanızdır. Mesela ille de klasik kesimli parçalar tercih etmenize gerek yoktur. Mesela bacaklarınızı sıkıca saran skinny bir jean ve üzerine giyeceğiniz v yaka basic bir t-shirt ve kombininizin star parçası olan stilettolarınızla gündüz şıklığının yanı sıra aynı kombinle geceye de devam edebilirsiniz. Bu noktada dikkat edilmesi gereken ayak rahatlığınızdır. İçinde rahat olmadığınız hiçbir kıyafet ve ayakkabı ile şık görünmeniz mümkün değildir.